26. lecke papagáj módszer
A papagáj-módszerről már esett szó, és alapvető része kell, hogy legyen minden leckének. Ha azt szeretnéd, hogy beszédkészséged fejlődjön, akkor bizony ez a gyakorlat ott kell, hogy legyen.
Ha kezdő vagy, akkor érdemes vissza-visszatérned ezekhez a gyakorlatokhoz.
FONTOS: Ha nehezen megy egy-egy mondat ismétlése, akkor ott van valamilyen szó, amit nem tökéletesen tanultál meg, ilyenkor állj meg, keresd meg a szót vagy szavakat, és csak utána térj ide vissza!
Írd meg, hogy ment, a hozzászólás részbe! Nem baj, ha nem elsőre lett 100%, de törekedj a tökéletesre. Ha valamelyiket nem érted, hogy miért az a helyes, írd meg bátran, kérdezz!
Szia Ágnes!
A szórend a különbség nyelvtanilag. A 26. lecke 2. lépésének a videóját nézd meg újra esetleg, ott mondja el a kétféle szórendet.
Whose glasses are these? vagy Whose are these glasses? – mindegy, így is jó és úgy is jó!
Noémi
************
Sziasztok. Mi a különbség a ‘Whose glasses are these?” és a ‘Whose are these beds?” nyelvtanilag persze. A főnév először a kérdőszó után van, aztán a mondat végén.
ÖRÜLÖK, ÜGYES VAGY!
NOÉMI
*******
Többször ismételtem meg, jól ment.
NEM. AZT MONDJA: WHOSE BATHTUB IS THIS?
NOEMI
********
A fürdőkádasnál nem azt mondja, hogy Whose bathtub is it?
Sokszor meghallgattam és egyre tisztábban hallom a szavakat. Sokat kell gyakorolni…
… érdemes többször meghallgatni, egyre tisztábban értettem, mert például a Whose bathtub is this ? – nél / nem a díz – t, hanem inkább dez -t / véltem hallani … szerencsére most rögtön értettem, nem kellett a szavakat visszakeresni … sajnos ez nem lesz mindig így …