38. lecke
A papagáj-módszer a beszéd és az értés kulcsa.
Miért?
Mert a saját anyanyelved így sajátítottad el.
Ezért fontos ezt a módszert jól elsajátítanod. Mivel már két igeidőt is tanultunk, és a 3. lépésben elkezdtük összegyúrni őket, most folytatjuk a papagáj-módszerrel.
1. feladat
Hallgasd meg a mondatokat, és ismételd hangosan. Nyisd ki az írott részt, és amint a beszélő kimondta a mondatát, olvasd fel folyékonyan. Így haladj végig az egész feladaton! Ha megbotlasz, nem jó kiejtéssel mondod, figyelmed van nagyon magadon, akkor kezdd újra majd újra, egészen addig, amíg fejlődést érzel!
2. feladat
Most jön a nehezebb rész. Már csak hallás után ismételj! Ez kiüti a fordítást, azaz rögtön észre fogod venni, hol fordítasz magadban. Ha magadban fordítasz, az azt jelenti, hogy azt a szót nem rögzítetted. Állj le, gyakorold a szót, ahogy az ötödik leckében tanítom. Ha ezt folyamatosan gyakorlod, segíteni fog, hogy folyékony legyen az angolod! Ha segítség kell, bizonytalan vagy, hogy jól csinálod-e, írj bátran, segítek!
FONTOS!
A mondatokat normál tempóban vettük fel, és a papagáj-módszert normál tempóval kell végezned, hogy ehhez szokj hozzá. A tanfolyamom első 100 leckéjében a Füles leckék (szövegfeldolgozásos lecke) normál és lassú tempóban is megtalálhatóak, de a papagáj-módszert mindig a normál tempóval kell begyakorolni, hogy ehhez szokj hozzá!
HÁT PERSZE, HOGY JOBBAN MEGY AZ OLVASÁS!
Viszont ha hallás után ismételed, akkor jobban kitűnik, mely szavakat kell még gyakorolni, illetve a hallásra hagyatkozol, vagyis a hallás utáni értésre, így pedig az olvasás értésre:)
Noemi
********
Nagyon tetszik ez a feladat. Sokszor meghallgatom, és próbálom ismételni, de a szöveg olvasása jobban megy. Még gyakorolnom kell hallás után.
Köszönöm a szuper feladatot.
Nagyon tetszik ez a feladat.
Szia Noémi! Többek közt azért is tetszik ez a gyakorlat, mert így jobban hozzá lehet szokni a különböző stílusban beszélő emberekhez.